[صفحه اصلی ]    
منوی اصلی
صفحه اصلی::
معرفی معاونت::
اخبار و رویدادها::
آئین نامه ها ::
آلبوم تصاویر::
::
مدیریت ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
سایت های مرتبط با معاونت

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
دفتر ترویج قرآن و عترت(ع)

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
سایت معاونت فرهنگی و اجتماعی را چگونه ارزیابی می کنید؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
کرسی آزاد اندیشی

AWT IMAGE

..
آرشیو مطالب

..
کارگروه امور بانوان

AWT IMAGE

..
ملاقات های عمومی معاونت

..
:: جلسه‌ی مجازی دکتر ارجمندی، معاون فرهنگی و اجتماعی با تشکل هیات محبان الحسین (ع) ::
 | تاریخ ارسال: 1400/2/9 | 
جلسه‌ی مجازی دکتر ارجمندی، معاون فرهنگی و اجتماعی
با تشکل هیات محبان الحسین (ع)
 این جلسه  مورخه‌ی ۱۴۰۰/۲/۸و با تلاوتی چند از کلام الهی به صورت مجازی برگزار شد.
دبیر محترم هیات، جناب آقای اکبری در مقدمه‌ی جلسه از دکتر ارجمندی و دکتر اکبر زاده  به جهت برگزاری این جلسه صمیمی تشکر داشتند و تحول و تحرک در حوزه های فرهنگی  و اجتماعی  دانشگاه را مایه خیر و برکت  دانستند.
جناب اکبری اشاره داشتند معاونت اجتماع فرهنگی به اندازه توان و دانش خود، بسترهای فعالیت های مجازی دانشجویی را آماده کرده است.
 ایشان افزودند ماهیت مسئله و جدید بودن شرایط فعلی کشور، سبب تمرکز بیشتر روی کانال‌های اجتماعی، مانند اینستاگرام و دیگر فضاهای مجازی شده است و با توجه به اینکه هیات محبان الحسین (ع)، سلسله مسابقه‌های کتابخوانی، معرفی کتاب، جلسات متعدد مجازی و حلقه‌های حدیث کساء را آغاز کرده، ماه مبارک رمضان را زمان و فضای بسیار مناسبی برای ارائه‌ی برنامه‌های مختلف دینی، مذهبی و فعالیت های خیریه‌ دانستند.
دبیر هیات محبان الحسین (ع): نگاه معاونت فرهنگی و اجتماعی،
یک نگاه پدرانه به دوستان دانشجو در تشکل‌ها، علی الخصوص دانشجویان  شهرستانی می باشد.
آقای اکبری با اشاره به فعالیت‌های انجام شده، افزودند انتخابات مسئله‌ی مهم دیگر دانشگاه می‌باشد، که در این راستا فعالیت‌های اجرایی دانشجویان فعال باید سامان داده شود.
هیات جلسات متعدد انتخاباتی را از اول ماه مبارک رمضان تاکنون برگزار کرده تا حداقل اثرگذاری معرفتی و مبنایی را برای حضور پرشور در انتخابات داشته باشد، که امیدواریم این جلسات به طور مستمر ادامه پیدا کند. ایشان با تشکر از فرصت دادن و پیگیری فعالیت هیات محبان الحسین (ع) تاکید کردند، این رشته‌ی محبت و مودت سبب شد که خلل چندانی به سبب شیوع کرونا در برنامه‌ها ایجاد نشود.
 ایشان همچنین نگاه معاونت فرهنگی را یک نگاه پدرانه به دوستان دانشجو در تشکل‌ها، علی الخصوص دانشجویان ورودی شهرستانی دانستند و فرمودند این نگاه سبب دلگرمی دانشجویان خواهد شد و اشاره کردند که اگر اختلاف سلیقه و نظر بین تشکل ها و حتی با معاونت فرهنگی وجود دارد، لازم به حاشیه سازی و مسایل دیگر نیست، بلکه با گفت وگو و امربه معروف و نهی از منکر همه مسایل حل می شود و ما مانعی برای این موضوعات در سطح دانشگاه نمی بینیم.

 در ادامه‌
سرکار خانم فاطمه‌ فتحی، مسئول خواهران هیات محبان الحسین (ع)، در خصوص مسائل کلی هیات ، برنامه‌های انجام شده در واحد خواهران و همچنین فرصت‌های پیش رو مطالبی را عنوان کردند و در ادامه از سایر اعضای خانم‌ که به صورت فعال در هیات حضور داشتند خواستند تا به ارائه‌ی گزارش واحد خواهران بپردازند. در این راستا سرکار خانم مهسا همتی گزارشی مفصل و منظمی از عملکرد بخش خواهران هیات را ارائه دادند و به تشریح برنامه‌هایی مانند پویش ختم قرآن کریم، مسابقه‌ی "یک روز، یک آیه"، ترویج ساده زیستی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تشریح سبک زندگی ائمه و سفره‌های افطاری ساده و ده ها برنامه انجام شده  پرداختند.
ایشان افزودند:  جهت تبیین اهمیت روز قدس که در روزهای آتی برگزار خواهد شد، برنامه جداگانه‌ای در این زمینه خواهند داشت. همچنین
سرکار خانم فاطمه احمدی به تشریح برنامه‌های کادر داخلی هیئت پرداختند.
در ادامه جلسه
جناب آقای دکتر ارجمندی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، با سپاسگزاری از دانشجویان عزیز هیات محبان الحسین (ع)  که این وقت را فراهم نمودند تا بتوانیم مسایل متقابل این تشکل و حوزه فرهنگی دانشگاه را بررسی کنیم، بیان کردند که در جوانی پاک بودن شیوه‌ی پیغمبریست و با توجه به اینکه پاک بودن، داشتن اخلاص، عدم تعلق داشتن به دنیا و تعلقات آن است که سبب جلای قلب جوان و مخصوصاً دانشجویان عزیز است، ما از همه التماس دعا داریم.
دکتر ارجمندی: هیات محبان الحسین (ع)،
مزین به نام امام حسین علیه السلام است
که نماد ایثار، گذشت و فداکاری می باشد.
ایشان افزودند هیات محبان الحسین (ع)، مزین به نام امام حسین علیه السلام، که نماد ایثار، گذشت و فداکاری است و می توان گفت که هیات محبان الحسین (ع) در خوابگاه‌های دانشگاه علم و صنعت ایران، عصاره‌ی تمام تشکل و انجمن ها است و پناه و ملجا همه دانشجویان در جهت پیگیری مسایل و بحث‌های مشاوره‌ای، اردویی، تربیتی، فرهنگی، مذهبی و سایر فعالیت ها‌ی موثر در خوابگاه هاست.
  سیره‌ی اهل بیت علیهم السلام، این بوده که  نیازمندی‌های درونی و بیرونی مردم را درک و حل و کمک می کردند.
 بنابراین نگرش و اندیشه‌ی هیات محبان الحسین (ع) که برخاسته از سیره اهل بیت است و اهل بیت از خود برای مردم، از هر لحاظ گذشت و ایثارگری می کردند. پس فعالیت های هیات باید تاثیرگذار باشد، چنان که تاثیرگذار نیز هست، اما این فعالیت کافی نیست و با توجه به ویروس کرونا و تعطیلی دانشگاه، هیات محبان الحسین باید با روش های نو و جدید ارتباط خود را با دانشجویان غیر تهرانی که در استان های دیگر زندگی می کنند و خوابگاهی هستند حفظ نمایند و راهکارهای جدید برای فعالیت های خود ارایه دهند و معاونت فرهنگی واجتماعی با تمام توان‌ و بضاعت از فعالیت های این تشکل دانشجویی که از تشکل های پویا، پر تحرک و هدف دار می باشد حمایت مادی و معنوی می کند.
دکتر ارجمندی: معاونت فرهنگی واجتماعی با تمام توان‌ و بضاعت
از فعالیت تشکل های پویا، پر تحرک و هدف دار
حمایت مادی و معنوی می کند.
دکتر ارجمندی اشاره داشتند که در این موقعیت تعطیلی و جاری، سیاه چال‌های در شبکه های مجازی وجود دارد که می خواهند همه فعالیت های دیداری از زندگی محو شوند، که قطعاً زندگی مجازی نبایستی جایگزین اجتماعات زیبای دانشجویان عزیزمان شوند. چنان که تشیع و جامعه‌ی اسلامی به این اجتماعات وابسته هستند و انشاالله به زودی احیاء خواهند شد. ایشان با توجه به این که مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه جناب آقای دکتر اکبرزاده گزارشی از فعالیت شما عزیزان را به صورت منظم به بنده می‌دهند و همچنین خودم از طریق فضای مجازی فعالیت های شما عزیزان را رصد می‌کنم، افزودند این فعالیت های ارزشمند مورد حمایت بی چون و چرای معاونت فرهنگی بوده و در حد بضاعتمان حمایت می کنیم. .
در آخر اعضای این تشکل مسایل مختلف مربوط به دانشگاه را به خصوص در حوزه فرهنگی و اجتماعی با دکتر ارجمندی مطرح و با هم تبادل نظر نمودند و دبیر محترم این تشکل و دیگر اعضا خواستار تکرار چنین جلساتی را از ارجمندی خواستار شدند.

دکتراکبرزاده مدیر فرهنگی و فوق برنامه،  ضمن بیان موفقیت های هیات، بخشی از سوالات دانشجویان را پاسخ دادند و حمایت مادی و معنوی مدیریت فرهنگی و فوق برنامه را از تمام فعالیت های هیات محب الحسین (ع) اعلام داشتند.
دفعات مشاهده: 742 بار   |   دفعات چاپ: 143 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد