معاونت فرهنگی- اخبار و رویدادها
دوره تدبّر در قران

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1400/1/28 | 
دوره تدبّر در قران
به همت حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و دفتر ترویج فعالیت های قرآن و سیره اهل بیت (ع)معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه،بسیج اساتید، دفتر هم اندیشی اساتید، بسیج دانشجویی، دفاتر فرهنگی، هیات محبان الحسین، مجمع حزب الله، کانون قران و عترت، کنگره شهداء و انجمن اسلامی دانشجویان، برنامه ی قرآنی ذیل در ماه مبارک رمضان برگزار می گردد.
«تدبیر شأن هر حکیمی به هنگام سخن گفتن، و تدبر شأن هر عاقلی به هنگام شنیدن سخن حکیمانه است. خدای حکیم نیز کلمات، آیات و حتی سوره ها را تدبیر فرموده و این گونه با ما سخن گفته و ما هم برای استفاده از سخن او،باید تدبر کنیم و کلمات، آیات و حتی سوره ها را منسجم دریابیم، نه پراکنده و بی ربط. تدبر میکنیم، یعنی دریافت پی در پی آیات هر سوره که به فهم منسجم آن سوره منتهی می گردد»
♻️ در این ماه مبارک عهد جمعی میبندیم تا روزانه برنامه تدبر در قرآن کریم داشته باشیم. به این صورت که به ترتیب نزول سوره ها و آیاتی توسط اساتید تبیین می‌ شوند؛ تا مراحل شکل گیری و تکامل انقلاب پیامبر اکرم برایمان واضح تر گردد. و پاسخ مسائل تربیتی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مان را از قرآن بگیریم ان شاءالله...
👤  ان شاءالله در این دوره از اساتید بزرگوار حجج اسلام و المسلمین *حاج ابوالقاسم دولابی، علی صبوحی، ابراهیم نژاد، سلامت، بهرامی، کربلایی، مجتبی عرب، مومنی ، علیزاده ، تقی زاده، خلیلی ، عالمی ، حقگو، رشدی ، نصیری کیا، و کریمی و ... * بهره مند خواهیم شد.

🔴 راه های ارتباطی و ثبت نام:
۱️⃣ورود به لینک زیر و تکمیل فرم:
برادران: https://formaloo.com/iust_men
خواهران: https://formaloo.com/iust_women

لینک ورود به جلسه: https://b۲n.ir/۴۶۲۶۲۰

پیام به صفحه اینستاگرام یا شناسه های زیر در پیام رسان های بله و ایتا:
برادران  iust_hodat_ir_admin
خواهران hodat_kh


‍#مجازی
‍#ماه_خدا
‍#سیر_نزول
#تدبردرقرآن
#وحدتحولقرآن
#عهد_جمعی

 
معاونت فرهنگی و اجتماعی
دانشگاه علم و صنعت ایران
 
نشانی مطلب در وبگاه معاونت فرهنگی:
http://idea.iust.ac.ir/find.php?item=41.3455.63173.fa
برگشت به اصل مطلب